VW Golf/Vento MK3 tekniset erot

Kaikki bensiinimootterihin ja niihin liittyvään tekniikkaan keskittyvä

Valvoja: ffp jäsenet

TuomoL
-
Viestit: 204
Liittynyt: 24.7.2003 8:21
Viesti:

VW Golf/Vento MK3 tekniset erot

ViestiKirjoittaja TuomoL » 26.5.2007 12:15

Moi,

yritin kaivella foorumilta tietoa siinä onnistumatta. Ykkös- ja kakkoskoppaisten eri versioiden teknisistä eroista löytyy hyvät tiedot teksteistä, mutta mistä löytyisi vastaavat tiedot kolmoskoppaisia koskien?

Foorumilta löytyi haulla ja selailemalla hyvin vähän tietoa tuosta kolmoskoppaisesta 1.4 CL mallistakin, millainen tuli hankittua arjen käyttöpeliksi.

Harvinaista kyllä, auto on huollettu hyvin säännöllisesti vaikka kilometrejä on päälle 300tkm ja omistajiakin ollut useita, vaan alkanee kai olla jo aika lopuilla tuollainen 13 vuotta vanha 1.4 moottori?

jii_bee
-
Viestit: 2416
Liittynyt: 19.8.2003 21:00

ViestiKirjoittaja jii_bee » 27.5.2007 11:24

vaan alkanee kai olla jo aika lopuilla tuollainen 13 vuotta vanha 1.4 moottori?

Jos auto kertomasi mukaan on huollettu säännöllisesti ja toimii niin kuin pitääkin, miksi tuo 13 vuotta tekisi siitä loppuun ajetun?
Jos laite ei hukkaa tolkuttomia määriä öljyä tai nesteitä ja pidä ylimääräisiä ääniä, niin ei muuta kuin kovaa ajoa.


Palaa sivulle “Tekniikka - Bensa”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 40 vierailijaa