minulla on tuossa työn alla kaksi(2) KR lohkoa ja rakentaessa tuossa huomasin että kiertokanget ovat erilaiset näissä minun koneissa. toisessa on laakeripesä "umpinainen" ja toisessa on laakeripesässä öljykanavalle reikä joka menee sitten tuonne männäntapille, niin onko nuista jompikumpi jotenkin parempi sitten käytännössä?
---> JA JOS JOLLAIN ON MYYDÄ 1 KIERTOKANKI KR/PL KONEESEEN NIIN TARJOTKAA KIIREELLISESTI, yhteyttä saa yv:nä tai puh nolla46-6600881
kr kiertokanki asiaa
Valvoja: ffp jäsenet
No missään takoveiveissä ei tuota öljykanavaa ole joten kyllähän se rakennetta heikentää, mutta katukäytössä asialla tuskin kovin suurta merkitystä on jos ei sitten oikein tosi kiertävää peliä olla rakentamassa.
Velipojan -87 KR-moottorissa ei tuota öljykanavaa ollut, onko varma että toinen alakertasi on kokonaan KR:stä?
Velipojan -87 KR-moottorissa ei tuota öljykanavaa ollut, onko varma että toinen alakertasi on kokonaan KR:stä?
joo sitä itsekkin ihmettelin että on erilaiset veivit, kahdessa muussa minun gti moottoreissa mitä minulla on niin ei ole tuota öljykanavaa eli PL ja KR moottoreissa.mutta tuo kyllä PITÄISI olla KR lohko ainakin sen semmosena ostin. lohkon kylessä on merkki "94" koho kirjaimin jos tuo jollekin jotain kertoo.ja tässä lohkossa on tosiaan nämä öljykanavaiset veivit ja mahlen männät kun nuissa toisissa moottoreissa on jotkut muun merkkiset männät?? huomenna voin laittaa vaikka kuvia tarkennukseksi
Palaa sivulle “Tekniikka - Bensa”
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Bing [Bot] ja 20 vierailijaa