elikäs uutena tällä foorumilla. Ostin tollasen vm-99 ikäsen passat tdi:n ja se on toi laiskin 66kw malli. Siihen oli jo valmiiks ängetty tollanen psi power boksi..., kannattaako sen rinnalle mennä tekaseen evryä??
ja sit toinenki kysymys....., meneekö tollasesta 81kw mallin koneesta turbo heittämällä paikalleen vai joutuuko muuttelemaan jotakin?? nuissa on kuitenki eri turbo??
ja sit vielä...., mitä kautta ootta laittanu nuita putkia menemään jos ootte keulalle ängenny välijäähyttimen?? aika ahasta näyttää olevan
1.9tdi AHU -99
Valvoja: ffp jäsenet
Terve. D-ivil ehti ensin . Isommat suuttimet esim. 110hp 1,9:stä tai vaikka ael koneisesta audista, kaveriksi myös parempi ahdin niin tuo voisi olla hyvä paketti, tuolla saat sellasen miedon piristyksen. Sitten heität tuon boksin kuikkaan.Taitaa noilla 110 suuttimilla päästä jonnekin max 130 hp tienoille ael kärjillä jonnekin 150 hp. Välijäähyä ei vielä noille lukemille kannata suurentaa, orkkis riittää kyllä. Jos haluaa sitten enemmän löylyä niin hakua käyttämällä löytyy juttua vaikka kuinka paljon.
Palaa sivulle “Tekniikka - Diesel”
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 54 vierailijaa