Golf 3 kysymyksiä

Kori, alusta, renkaat, autosähkö yms. bensa- ja dieselmalleille yhteinen keskustelu

Valvoja: ffp jäsenet

jariuz
-
Viestit: 70
Liittynyt: 27.9.2006 12:42

Golf 3 kysymyksiä

ViestiKirjoittaja jariuz » 28.10.2009 22:41

Muutama kysymys jos hieman jotain jaksaisi laitttaa tuohon työrassiin. Onko kokemuksia tai muuta fakta tietoa kuinka 7,5 x 16 vanne et 20 sopii G3 alle? Tarkoitus oli vielä korkeussäädettävällä madaltaa jonkin verran. Hieman sisään jääminenhän ei ole ylitsepääsemätön ongelma, mutta tuleeko pahasti ulos edessä. Mahdollisuus olisi ottaa eteen 38 et. Parempi yhdistelmä? Jos jollain sattuis löytymään stro kirjasta niin mikä on kapein hyväksytty kumi tuolle 7,5 tuumaselle vanteelle?

Onko minkälainen homma vaihtaa lämmönsäädin paneelin valo, valokatkaisimen merkkivalo ja mittariston valo? Todennäköisesti sorminäpräystä vaatii, mutta pienet vihjeet ei olis pahitteeks.

Ja jos joltain löytyis käyttöohjekirjaa tuohon kuljettimeen niin voin lunastaa sen pois.

EDIT: Jos rumpujen tilalle taakse vaihtaa levyjarrut, niin taitaa helpoin olla laittaa gtin jarrut. G3 gti taisi olla sekä 8v että 16v mallia. Onko näissä samat takajarrut? Mitä kaikkee muuta vaihtoon menisi kuin satulat ja levyt?
Viimeksi muokannut jariuz, 29.10.2009 6:29. Yhteensä muokattu 1 kertaa.

H. Jormalainen
-
Viestit: 16030
Liittynyt: 23.7.2003 9:30
Viesti:

ViestiKirjoittaja H. Jormalainen » 29.10.2009 0:34

Jos jollain sattuis löytymään stro kirjasta niin mikä on kapein hyväksytty kumi tuolle 7,5 tuumaselle vanteelle?
Menee niinpäin että renkaan tiedoilla haetaan mille vanteelle sen saa asentaa.

cancermann
-
Viestit: 3377
Liittynyt: 23.7.2003 21:20

ViestiKirjoittaja cancermann » 29.10.2009 1:17

Tuolta taulukonalkua: http://www.rengastienautotarvike.fi/tuo ... ntaulu.htm

STRO normisto -hakusanalla googgeli löytänee jotain.


Palaa sivulle “Tekniikka - Yleinen”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 25 vierailijaa