Auto on alunperin tuotu Itävallasta joskus 90-luvun alkupuoliskolla, kun ensimmäiset kuitit ovat vuosilta -94, voihan se olla että on tuotu aikasemminki, mutta viimeisin päiväys saksankielisellä kuitilla on joulukuun lopulta -91. Tarkkaa omistaja määrää Suomesta en tiedä, mutta kolmas tai neljäs omistaja olen tälle.
Kukaan ei tunnu tietävän, että onko tämä nyt Golf vai Rabbit? Rek.otteessa lukee että Golf ja auton takamuksessa Rabbit. Logosta otan kuvan kunnes kerkeän niin pääsevät ffp:n ylijumalat taistelemaan ja kertomaan totuuden minullekkin, että onko logo peräisin ykkösgolffista vai täh?
Sisustalta auto on täysin vastaava kuin tuo entinenkin, ainut lisä vain että autosta löytyy manuaalinen kattoluukku. Sävylasitkin näyttäis tuossa vehkeessä olevan, nyt vasta huomasin kun tupakalla käväsin :D
Kuvia en kamerasta ole saanut koneelle, joten pahoitteluni epäselvistä kuvista. Syyttäkää tuota nokialaista. Asian korjaan mahdollisimman pian.
Kattoluukku:

Velipuolet

ja jonkinlainen keulakuvatus:

Logo:

Tässähän on nyt mietitty että mihin suuntaan tätä lähettäis rakentaa vai lähdetäänkö rakentamaan mihinkään suuntaan. Takavalot ajattelin vaihdella kunnes saan peräluukut molemmista auki. Oldskuulia oon aatellu, mutta alkaako se olla jo menneen talven trendi?
Semmosen kysymyksen heitän, että mistähän sais selville tuon, että mikä tuolla syöttää polttoaineen koneelle? Se kuuluisa pierupurkki? :D