Huomenta,
Poloinen näyttää tihuuttavan öljyä pihalle öljypohjan ja lohkon välistä. Kyselin paikalliselta edustajalta ja sanoi että tiiviste AEF:n öljypohjaan maksaa 175€. Ei ihan halvimmasta päästä.. Syyksi ilmoitti loiskelevyn sisältyvän pakettiin.
Motonet:ssa AEF:n tiiviste 6.20€. Tiedä sitten käykö ja voiko vanhasta ottaa loiskelevyn käyttöön?
Onko noissa moottoreiden alakerroissa kovinkin paljon eroa eri SDI mallien kesken? Insinöörityön taidonnäyte on vm. 1999.
AEF öljypohja
Valvoja: ffp jäsenet
fixus varaosaliikkeestä saa elringin tilkettä numerolla 447340 ja hinta n.50e.sis. loiskelevyn. itse unohtaisin ainakin "alkuperäsen". sekun todennäköisesti on elring/reinz valmiste. niin ja se loiskelevy on integroitu siihen tiivisteseen.itesllä on tossa gordoban räppänässä alu öljypohja ja silikonilla kiinni ei loiskelevyä(1,9sdi -00 agp)
Palaa sivulle “Tekniikka - Diesel”
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Google [Bot] ja 41 vierailijaa