mk2 golf ihme naputus..
Valvoja: ffp jäsenet
mk2 golf ihme naputus..
Jaha, ny o semmone juttu että etupää piettää tasasta naputusta, ajettaessa naputus kiihtyy vauhdin mukana.. Vetonivelet ne ei ole (molemmat ulommat vaihdettu).
Mikähä sielä sitä ääntä piettää, ? Nii ja auto vetelee samalla ja jarruttaessa vielä enemmä.
Mikähä sielä sitä ääntä piettää, ? Nii ja auto vetelee samalla ja jarruttaessa vielä enemmä.
Lainaus:
Laukeskos sprinklerit?
:O ?!?
Niin näissähän on kumiset jarruletkut sen takia, että ne palavat tällaisissa onnettomuustilanteissa mahdollisimman nopeasti poikki ja jarruneste sammuttaa sitten laakeripalon. Järjestelmä on vieläpä kaksitoiminen, koska jarrujen katoaminen estää samalla pysäyttämästä palava autoa keskelle tietä tai parkkipaikkaa---->muut tielläliikkujat eivät ole vaarassa leimahtaa liekkeihin.
Kyllä se ois nyt melekonen peliliike vaihtaa koko napa, ei toinna tantrasekstata sen laakerin kanssa. Näitä Jetan-romuja on kuitenkin melkein joka kuusen alla, mm. täälläkin yksi. Käy pura napa jos tarviit ja asut Karjalassa, ei kustanna mitään. :)
Palaa sivulle “Tekniikka - Bensa”
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 67 vierailijaa