No niin, nyt alkaa tuon Golffini etupää kolista siihen malliin että "tarttis tehrä jotain". Maantiellä menee ihan komeesti ja suoraan mutta montuissa kolahtaa molemmilla puolilla ja epätasaisella pihallakin kopsuttaa ihan kävelyvauhdissa.
Söötsiä on käytetty ja sen perusteella epäillään iskareiden laakereita ja kallistuksenvakaajan kiinnitystä. Muuta?
Mittarissa on vajaat 230tkm, kerran on vaihdettu alkuperäisiskarit eteen, mittarissa oli silloin noin 150tkm. Nyt herääkin mielenkiinto vaihtaa samalla koko alusta. Madallusta ei mielellään saisi tulla, ei ainakaan 30mm enempää.
Suosituksia kohtuuhintaiseksi alustaksi? Ja ennenkaikkea haussa myöskin paikka Tampereen alueella joka hoitaisi homman avaimetkäteen-periaatteella. Ei haittaisi vaikka myisi alustan allelaitettuna.
Golf IV 4Motion kolinat
Valvoja: ffp jäsenet
Sen verran vielä lisää oireisiin että kun molemmat renkaat tekee yhtäaikeisen liikkeen, eli ajaa vaikkapa junaradan yli, kolahdusta ei kuulu.
Lienee sitten kokolailla helppo homma tehdä itsekin vaikken tupakkia poltakaan..
Ja puslien ja koiraluiden vaihtoon saa menemään maks. tunnin, jos puolet ajasta ruoppaa nenää, ja polttelee tupakkia.
Lienee sitten kokolailla helppo homma tehdä itsekin vaikken tupakkia poltakaan..
Palaa sivulle “Tekniikka - Yleinen”
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 28 vierailijaa