Tässä on nyt parin viikon aikana alkanut olemaan vikaa pyyhkijän toiminnassa. Vika ilmeni ensimmäiseksi silleen että kun käytti pyyhkijää sillee pikkusen ykkösasennossa (ei kuitenkaa käy siinä asennossa, nostamalla toimii, pyyhkäsee kerran) pyyhkäsi kerran mutta mietti aina kun viiksen palautti. Pätkäsi siis. Nyt sitten lakkasi kokonaan pyyhkimästä näytön ellei ole ykkösasennossa. Eli tämä helppoheikin kikka ei toimi. Sitten tihkuasennossa saattaa pyyhkiä kaks tai kolme kertää peräkkäin ja pysähtyy. Yleensä kun temppuilee, jää pyyhin pikkuisen yli aloituspaikan. Välillä nousee savuakin sieltä viiksien juuresta. Katoin sinne sen minkä pystyin mutta ei se kovin likaiselta näyttänyt. Todella rasittava sateessa.
Onko muilla ollut kyseistä ongelmaa? Apua kaivataan :D Ja taas kohteena toimii gti-kakkis joka on aina rikki ;/ Huono munkki tai käyttäjässä vika :D
Kakkiksen pyyhkijän toiminta
Valvoja: ffp jäsenet
Niin, kerran räpelsin sitä relettä (käytin pois ja katoin liitokset), rupesi toimimaan hetkeksi :D Pitänee vaan puhdistaa se. Mielestäni kyllä kun ei toimi tämä "muisti" tässä niin viittaisi releen. Mutta mistäs minä tiedän, en ole vielä perehtynyt niin tarkkaan. Katsellaan jos ehtisi tällä viikolla purkaa sen viiksien jutun. Tosin se ylämuovi on aika hankala ottaa pois mutta lähtenee ilman senkin irroitusta.
Palaa sivulle “Tekniikka - Bensa”
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 33 vierailijaa