29.6 Lahti, Mukkulan ranta. klo.15-n.23
Tarkoituksena olisi pitää pieni miitinki GTI Night Cruisingin yhteydessä vanhoille edustusAudeille. Eli typ44 Audi 100/200(1983-1990) ja TypD11 eli Audi V8.
Tarkoituksena ei ole osallistua varsinaiseen näyttelyyn vaan harrasteparkista varataan tila meille jotta voimme näyttää nuorisolle vaihtoehtona, että saksalaista terästä ja vanhoja edustusAudejakin voi harrastaa. Eli ei tarvitse olla näyttelykuntoinen auto todellakaan!
Tämä on helppo tapa hoitaa miitti, koska kaikki järjestelyt tekee joku muu valmiiksi ; )
Ennakkoilmoittautumisen jättäminen suotavaa(priva, [email protected] ,0405885879) välitän tiedon järjestäjille.
Ja muuta infoa tapahtumasta löytyy luonnollisesti:
http://ffp-motorsport.com/bb/viewtopic.php?t=79001
Muistuttaisin vielä että otamme juhlavuoteen varaslähdön, Typ44 valmistushan aloitettiin syyskuussa 1982 eli 25vuotta sitten!!
Typ44 ja TypD11 miitti 29.6.Lahti
Valvoja: ffp jäsenet
Ritaniemenkatu 10, 15240 Lahti. Toi on ainakin Mukkulan kartanohotellin osoite, joten luulisi tuon osuvan lähimmäksi.
Sää on siinä ja siinä:
http://ilmatieteenlaitos.fi/saa/paikall ... unta=Lahti
Sää on siinä ja siinä:
http://ilmatieteenlaitos.fi/saa/paikall ... unta=Lahti
Palaa sivulle “Yleinen - autot ja liikenne”
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Google [Bot] ja 21 vierailijaa