GOLF IV kaiuttimien ääni säröytyy
Valvoja: ffp jäsenet
GOLF IV kaiuttimien ääni säröytyy
Eli IV Golfissa on sellainen ongelma tullut esiin pikkuhiljaa, että varsankin pienellä musiikkia kuunnellessa kaiuttimien ääni "säröytyy" todella pahasti. Joksus taas kuuluu normaalisti. Aluksi luulin, että ongelma on soittimessa, mutta kun senkin sitten päivitin niin sama homma jatkuu vaan. Voisko olla esim. maadoituksessa vikaa? Onko ISO liittiimien ja kajareiden välissä jotain tavaraa vai meneekö kaiuttimille suoraan johdot? Onko kukaan vastaavaan törmännyt?
-
- -
- Viestit: 1136
- Liittynyt: 12.5.2004 23:20
IV golffissa ei mahda olla mitään ylimäärästä kajarien ja soittimen välis.. (niinkun V golfissa on etuovissa jakosuotimet). ISO liitin kannattaa varmaan kokeilla putsata huolella, samoin sulake sulakepesästä. Ei kyllä tosin ny kuulostaisi miltään virta häipältä.. "särkeminen" kuuluu siis joka kajarista ja kahdella eri soittimella?
kyllä se joka kajarista kuuluu. Kahdella soittimella sama homma. Justiin tuli paketti ranskasta, joka sisältää 5kpl cd/mp3 soittimia. Ne soittimet pitää testata muutenkin, niin samalla tulee kokeiltua muillakin soittimilla :) Ensimmäisenä varmaan pitää rueta kokeilemaan tuota puhistus hommia. ISO liittimen olen käynyt siten läpi, että kaikki piuhat on kunnolla paketissa kiinni.
-
- -
- Viestit: 76
- Liittynyt: 11.3.2005 20:35
Palaa sivulle “Sisusta & Autohifi”
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 23 vierailijaa