3C tuhkakupin/tupakinsytyttimen valon vaihto

Kori, alusta, renkaat, autosähkö yms. bensa- ja dieselmalleille yhteinen keskustelu

Valvoja: ffp jäsenet

lucifer
-
Viestit: 556
Liittynyt: 30.11.2010 21:33

3C tuhkakupin/tupakinsytyttimen valon vaihto

ViestiKirjoittaja lucifer » 14.12.2010 19:09

Eli onko kukaan vaihtanut 3C Passattiin tuhkakuppi/tupakinsytytin valoa?
Polttimo palanut mutta en ihan heti keksinyt miten sen voisi vaihtaa enkä viitsinyt alkaa tietämättäni mitään rikkomaan.
Tuhkiksen kun ottaa pois niin pohjallla 2 ruuvia mutta mitäs sitten?

kissat
-
Viestit: 42
Liittynyt: 12.8.2010 20:55

On vaihtanut

ViestiKirjoittaja kissat » 15.12.2010 17:28

En tiedä miten 3C Passattiin vaihdetaan, mutta Ventoon ja golfiin se menee näin.(lainaus korjausoppaasta mainittu kohta)
1.Kampea lämmityslaitteen säätimen kehyslevy varovasti irti. 2. Irrota säädinasetelman neljä ruuvia. 3.Irroita tuhkakuppi. 4. Irrota ruuvit ja vedä etupaneelia riittävästi ulos. Savukkeen sytyttimen ja tuhkakupin polttimo voidaan nyt vaihtaa.
Jos tämä ohje käy Sinulle, niin katso tarkkaan miten tuhkakupin päällä oleva valkoinen muovi liuska on, että osaat laittaa sen takaisin. Muistaakseni sytyttimellä ja tuhkakupilla on yhteinen polttimo, en muista tarkkaan.


Palaa sivulle “Tekniikka - Yleinen”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Google [Bot] ja 11 vierailijaa