Kävipä niin että Country palautui lainasta kaksivaihteisena, 3&4 löytyi enää. Syy oli selvä, laatikon päästä sivuttaisliikettä välittävä tanko oli laatikon päästä irti. Se muovipallo oli antautunut. Pikakorjauksena jessellä teipattuna toimii. Hain sitten motonetistä uuden osan, mutta heti alkuun selvisi että tuo tanko on Countryyn liian pitkä. Hieman taivuttelemalla siitä sai sen verran lyhyemmän että vaihteet löytyi suunnilleen oikeilta paikoilta, mutta hetken ajon jälkeen selvisi että muovipallot on myös liian väljät ja tanko hyppää pois paikoiltaan jossain vaiheessa. Onko joku muu löytänyt Countryyn sopivan osan jostakin päin maailmaa, vai pitääkö alkaa vanhasta elvyttämään?
Tuo normi-kakkiksen osa on siis kahdella mutkalla taivutettu ja countryssä osa on suora ja pari senttiä lyhyempi.
Golf Country vaihteenvälitys
Valvoja: ffp jäsenet
Ei kyllä marmorita ihan kaikkea enää countryyn löydy. Ebay, classic parts, vw heritage on ne josta jotain voi löytyä. http://www.golf2parts.de/191-711-574 Tarkoitatko tuota osaa?
http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p ... &_from=R40
http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p ... &_from=R40
Ei kyllä marmorita ihan kaikkea enää countryyn löydy. Ebay, classic parts, vw heritage on ne josta jotain voi löytyä.
Täällä vv-auton kyltin alta saa niin normi valikoiman osat kuin classic parts puolen osat, samalta tiskiltä. Toisissa menee vain noin viikosta kahteen että tulevat.
Vw Heritage on vain brittiläinen classic partsin jälleenmyyjä, joka myy myös sivussa muutakin tarviketta.
Palaa sivulle “Tekniikka - Yleinen”
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 23 vierailijaa