Mk2 golffi ei starttaa..
Valvoja: ffp jäsenet
Mk2 golffi ei starttaa..
Eli ei lähde käymään koska ei saa bensaa.. (Tankissa kyl on bensaa x) ) Auto on seissyt ~vuoden . Käynnistyy kyllä ku laittaa kaasariin bensaa. Bensapumppu vaihdettiin ku ajateltiin vian olevan siinä mutta eipäs ollutkaan.. Eli missä vika..? Onko tankissa oma pumppu tai jtn? Paha vaihtaa? Kiitos ny jo etukäteen..
Jos kerta seissy niin vettä tankissa. Sama oli tuossa taannoin yhen 1.3 golffin kans, kun pisti suoraan kaasariin bensaa niin lähti käyntiin ja kävi hetkenaikaa kunnes sammu. Otettiin kaasari auki niin jotaki ruskiata paskalientä pohjalla. Tehtiin siihen ns. oma tankki jostain purkista konehuoneeseen ja letkut sinne niin silläpä se toimi.
Eli tankista jollain konstilla vedet pois ja huuhtelu päälle, silläpä se tokenee. Ja kannattaahan se polttoainesuodatinki vaihtaa.
Eli tankista jollain konstilla vedet pois ja huuhtelu päälle, silläpä se tokenee. Ja kannattaahan se polttoainesuodatinki vaihtaa.
Palaa sivulle “Tekniikka - Bensa”
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Bing [Bot] ja 31 vierailijaa