Morjes!
Elikkä murheena passatin ahdot, vuodot korjattu, n75 uusi, by pass uusi,
Ahto pyynniksi asetettiin moottorin ohjaukseen 1.3bar ja kunnon kiihdytyksessä ahdot saa nousemaan 2500-4000rpm ajaksi 1baariin ja 4000rpm kohdalla tippuu 0.3bar. osaako joku auttaa? bensapainetta en ole vielä mitannut..
Autoon vaihdettiin vakio turbon hajottua tilalle k003-73 ahdin finturbolta, onko kokemuksia kyseisestä ahtimesta? voiko vika tulla siitä..... kiitos
Passat 3b vm.98 ahdot tippuu kierroksilla
Valvoja: ffp jäsenet
pakoputki ei ole tukossa, ja kun hukkaportin letkun laittaa letkupihdeillä tukkoon niin ahdot nousee 1.5bar niin että heilahtaa elikkä turbo pelaa :D
Voiko bensapaine sekottaa tota ahtojen ahdistusta? auto on tolla vanhanmallin eculla mihin ei bensapaine tietoa tule. mikä on aeb:n vakio bensa paine?
Voiko bensapaine sekottaa tota ahtojen ahdistusta? auto on tolla vanhanmallin eculla mihin ei bensapaine tietoa tule. mikä on aeb:n vakio bensa paine?
Palaa sivulle “Tekniikka - Bensa”
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 28 vierailijaa