mk 2 1.8 16v virranjakaja

Kaikki bensiinimootterihin ja niihin liittyvään tekniikkaan keskittyvä

Valvoja: ffp jäsenet

Evm
-
Viestit: 31
Liittynyt: 18.3.2009 17:22

mk 2 1.8 16v virranjakaja

ViestiKirjoittaja Evm » 17.11.2011 21:04

eli kävi tällänen källi kun hallia vaihdoin, piti ottaa se sokka sieltä päästä irti mikä tulee nokkaan kiinni, mutta se mikälie pyörijä missä ne lovet on mistä se halli keksii sen signaalin lähti siinä tohinassa irti ja tipahti sit lattial, ja kun sen saa siihen 1000 ja yhteen asentoon... mihis asentoon se pitäs laittaa kun sitä jakajaakaan voi pyörittää loputtomasti ympäri kun loppuu piuhojen pituus jakajan lukitus vara?

eli tällee pikanen ajatus, eli pyörittää jakopäänmerkit kohdillee niin sillonhan on ykkösessä ykk, ja sitten kattoo jakajan kannesta pyörijän osoittaa ykköstä ja sit laittaa sen pellinkäikäleen paikoilleen?

vai onko sillä pellillä mitään väliä että mihin se sojottaa...

vähän sekavaa tekstiä mutta koittakee ymmärtää...

ifa
-
Viestit: 2527
Liittynyt: 17.11.2004 14:44

ViestiKirjoittaja ifa » 18.11.2011 10:08

Ei oo mitään väliä, jos vaan säätövara riittää. Merkit kohalleen ja kattelee sitten, että levy abaut aukon kohdalla, niin pitäs säätövarat riittää.


Palaa sivulle “Tekniikka - Bensa”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 17 vierailijaa