Kiihdytys kisoihin

Kaikki auto ja liikenne jutustelut joita varten ei ole omaa kanavaa...

Valvoja: ffp jäsenet

kakkonen
-
Viestit: 30
Liittynyt: 18.4.2006 23:03

Kiihdytys kisoihin

ViestiKirjoittaja kakkonen » 31.5.2007 1:45

elikkäs minne päin kantsii lähtee kisoihin ku alastarolla on jo käyty kuutena kesänä peräkkäin, millanen on piteå tai veidec festival? onko kokemuksia kummastakaan. niin ja kui pitkästi on sinne mantorppiin oulusta?

KimmoN
-
Viestit: 87
Liittynyt: 8.9.2003 0:32

ViestiKirjoittaja KimmoN » 31.5.2007 2:15

Veidec Festival on todella jees kisa, paljon kalustoa ja hyvä rata. On kunnolla nähtävää ja alueen kupeessa on leirintäalue kans. Matkaa Tukholmasta kertyy E4:sta ajellessa reilu 250km.
Piteåssa on tullut oltua männä vuosina, siellä on vähemmän kalustoa ja kilpailu ei ole niin kovaa. Isoista autoista yleensä paikalla vain joitain sweduja. Uskomattoman pitkä paluutie on tuolla, pro stockit ajoivat aiemmin sellaista liki 300km/h takaisin varikolle =D

Tervetuloa kisoihin ja varikolle saa tulla kyselemään tyhmiäkin ja kannustamaan kans. Töitä tehdään AINA tuon meidän auton kanssa niska limassa =) www.eagleracing.fi/dragrace.html


Palaa sivulle “Yleinen - autot ja liikenne”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 17 vierailijaa