Lauantaina 21.4. Hesarissa:
http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Avoin+ ... SI1AL0336y
Että se siitä premiumista...
HS:n toimittajan avautuminen
Valvoja: ffp jäsenet
Kylläpähän aika pienistä vioista kitisee... No, onhan uudelta kalliilta autolta tietysti lupa odottaakin jotain varsinkin kun sen korjaaminen itse lienee nykyään tehty likimain mahdottomaksi.
Taidan jatkaa ajelua 14 vuotta vanhalla sitikalla, sehän on kuvauksen perusteella melkein kuin uusi Audi sillä erotuksella että en ole sitä omistamalla rahoittanut korjaamoita.
Taidan jatkaa ajelua 14 vuotta vanhalla sitikalla, sehän on kuvauksen perusteella melkein kuin uusi Audi sillä erotuksella että en ole sitä omistamalla rahoittanut korjaamoita.
Kannattaa lukea audifinnsiltä samaa artikkelia koskeva keskustelu. Aika paljon löytyy kohtalotovereita (useilla audimurheet ovat olleet myös paljon suurempia), kuin myös niitä, jotka eivät hyväksy että laatuongelmista puhutaan koska pihassa on kyseisen merkkinen kulkine. Heti käsketään ostamaan tojota ja olemaan hiljaa, jos kehtaa ääneen sanoa pettyneensä uuteen yli 50,000€ autoon jatkuvien vikojen vuoksi. Auton ensimmäinen funktio lienee kuitenkin viedä kuski paikasta A paikkaan B, eikä hienoilla ajo-ominaisuuksilla ole paskankaan väliä silloin kun matka keskeytyy vian vuoksi. Ihmisten pitää tavallaan todistaa itselleen oma merkkivalinta oikeaksi mm. sulkemalla silmät kyseisen merkin puutteilta ja vaientamalla nämä totuuden torvet, jotka ongelmistaan kertovat. Voi voi, riisukaa audirinkelit silmiltänne... Pätee toki muihinkin merkkeihin.
-
- -
- Viestit: 115
- Liittynyt: 3.11.2006 0:31
Oma Audini hajosi tässä vähän aikaa sitten, mutta täytyy sanoa tähän tämmönen itse keksimäni ns. Kalevalainen sananlasku: Tottakai patarautakattila on halvempi ja kestävämpi kuin teflonpannu, mutta mielummin paistan jauhelihaa vuoden helposti kuin kaksi vuotta kädet kipiänä kirvaten... En silti sano, etteikö Audin pitäisi kestää paremmin, onhan se silti maailman paras auto. (Heti Volkkarin jälkeen)
Tottakai patarautakattila on halvempi ja kestävämpi kuin teflonpannu, mutta mielummin paistan jauhelihaa vuoden helposti kuin kaksi vuotta kädet kipiänä kirvaten...
Valurautapannulla liha kyllä paistuu paljon paremmaksi kuin teflonilla. Minä nostelen ennemmin raskasta pannua ja syön parempaa ruokaa. OT :)
Palaa sivulle “Yleinen - autot ja liikenne”
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 16 vierailijaa