Golf 2 vai Golf 3 (Siirretty projekti-osastolta)

Kaikki auto ja liikenne jutustelut joita varten ei ole omaa kanavaa...

Valvoja: ffp jäsenet

turtsi
-
Viestit: 36
Liittynyt: 10.12.2006 16:40

Golf 2 vai Golf 3 (Siirretty projekti-osastolta)

ViestiKirjoittaja turtsi » 18.3.2007 21:02

Kattelin tossa huvikseni minkälaisen Golfin sais reilulla kahella tonnilla,
aika hankalasti menee noi viimeiset kakkikset ja ekat kolmoset kun halvimpia kolmoskoppasia näyttää saavan jo alle kakkosella, mutta niillä on ajettu yleensä se 300000 ja kone on huima voiman pesä 1,4.
Kakkiksia saa sitten jo 1,8 koneella monesti jollain manhattan varustepaketilla tai vastaavalla ja joskus sata tonnia vähemmän ajettunakin, mutta niissä alkaa jo väkisin aika näkyä ja onhan se vanhempi vaikkakin tietenkin paljon kauniimpi :)

Joten kysymys kuuluu kuinka paljon porukka antaa rahallista arvoa sille että auto on uutta korimallia ....

Salmi
-
Viestit: 995
Liittynyt: 4.9.2005 12:45

ViestiKirjoittaja Salmi » 18.3.2007 21:18

Viimeset kakkiset näyttää olevan (omasta mielestäni) vähemmän mätiä kuin ekat kolmoset.. Pohjasta ja muualtakin.. Sen puolesta kakkonen:)

Matti M
-
Viestit: 1410
Liittynyt: 23.7.2003 11:52

ViestiKirjoittaja Matti M » 19.3.2007 16:48

Kyllä kolmonen on sen verta uudempaa näköä ja parempi kolariturvallisuudeltaan että ehdottomasti kolmonen jos käyttöautoksi tulee.


Palaa sivulle “Yleinen - autot ja liikenne”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 13 vierailijaa