Uusi TT Vs. Vanha TT

Kaikki auto ja liikenne jutustelut joita varten ei ole omaa kanavaa...

Valvoja: ffp jäsenet

Resident
uusi tulokas
Viestit: 1
Liittynyt: 1.8.2006 21:59

Uusi TT Vs. Vanha TT

ViestiKirjoittaja Resident » 1.8.2006 22:03

Ihan mielipidettä kyselen.. miten luulette uuden TT:n tulon vaikuttavan vanhojen hintaan? Yleisestihän on tiedossa, että ne aina uuden mallin tullessa vanhan mallin hinnat hieman laskevat, mutta kuinka "isoista" pudotuksista puhutaan TT:n kohdalla.. Mielipiteitä/ arvioita..

Lehtonen
-
Viestit: 95
Liittynyt: 23.8.2003 12:00

ViestiKirjoittaja Lehtonen » 2.8.2006 12:10

En osaa sanoa hintojen käyttäytymisestä, mutta samat autot tuntuu olevan kuukaudesta toiseen myynnissä esim. nettiautossa.

Toisaalta sen kyllä ymmärtää koska hinnat on edelleen melko kovat suhteessa mitä sillä rahalla saa. Se nyt tietysti on makuasia kuinka paljon antaa arvoa korin muodoille esimerkiksi etuvetoisen tapauksessa.

Nelikkoa olen itse katellut alle, mutta en arvosta kyllä yli tuplahintaiseksi tommosta TTQ:ta nykyiseen IV GTI Golfiin. Siksi ajelenkin edelleen golfilla ;)

LauriJT
-
Viestit: 1480
Liittynyt: 17.9.2004 11:14

ViestiKirjoittaja LauriJT » 3.8.2006 21:12

eikös sitä jossain mainittu että uuden tt:n hinnat tuskin paljoa pudottaa vanhan hintoja kun niistä uusien hinnoista tulee sen verran korkeammat mitä edellisellä on ollutkaan.


Palaa sivulle “Yleinen - autot ja liikenne”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 23 vierailijaa