
Tuollainen aito ja alkuperäinen tekniikanvaihto-gti tuli sitten hankittua, kun keltakuume äityi niin pahaksi edellisen myynnin jälkeen.
Ihan näppärässä kunnossa kaikinpuolin, mutta varsinkin täältä. Harmi vain että 1,6tdic tuntui niin kovin virkeämmältä, pitänee opetella kr:llä ajaminen taas kokonaan uudestaan :)
Jom coiloverit päätyi alustan korvikkeeksi ja alle ATS Cupit perus renkailla, noilla mennään toistaiseksi kun ykköskopalla oli tuo liikkuminen jo melko hankalaa (varsinkin Rovaniemen urbaanissa ympäristössä..). Hitusen tosin pystyy tiputtamaan vielä ennenkun alkaa kaaret kärsimään..
Nyt auto näyttää tältä: klik ja klak. Nuo keltaiset takavalot ovat muuten legendaarisesta Puh-kakkiksesta, mutta valoluomet olivat jo vähän liikaa omaan makuun :)
Seuraavana pitäisi tankkiin pujotella K-Jet systeemiin kuuluva alkuperäinen nostopumppu, ihania nämä tekniikanvaihdot.. Myös 4-2-1 tyyppinen peltipakosarja pitänee joskus hankkia, ja Simons Sportsystemssin tilalle ainakin originaali 16v takapönttö ettei kallo halkea matka-ajossa.