
By paerikss at 2010-06-05

By paerikss at 2010-06-05
Auto on kulkeutunut parin mutkan kautta täysin orkkiskuntoisena vanhemmalta rouvalta, joka niitannut sen johonkin, ovi vaihdettu viimeviikolla priimaan ja etulokari oijottu vasemmalla kädellä, muuten on melko timmissä kunnossa.
Voimanlähteenä aina rivakka 1.3 kaasari :). Hallin nurkassa odottaa tosin 1.8 ruiskumylly sekä 5 vaihteinen aski sekä MK III etukelkka jarruineen, kaverilla olisi tyrkyllä myös bolton turbo + coolerisatsi. Autoahan ei ole vähäpäästöinen vaikka 1988 vuosimallia onkin.
Jotain perusparannuksia on tehty:
-FK 60/40 jouset (modattu 60/60) konin iskareilla
-perussiivousta, vilkuissa ja lampuissa yms
-BBS RC 15x7" ET 24 vantteet 5mm spacereilla sekä 175/50 kumeilla
-13x6" Votexit löytyy myös
-lokarin kaaret + helmat vetäisty mustaksi
-ruostesuojattu
-jarrut laiteltu täysin
Autohan ei edusta mitään tyylisuuntausta, vaan on "no school" vempele :), siihen pulttaillaan mikänytsattuutuntuun hyvälle. Löytyy Golf keula sekä ruostepelti, löytävät tiensä jos löytävät. Isoja puskureita ei tule ;)
Popit tulossa kesälomalla, tekniikan vaihdon jälkeen ajattelin asentaa coiloverit alle.
Sellaista tältä lauantaiajelulta...